Ridikėlių laistymo patarimai
2024-04-11
0 komentarai
Ridikėliai reikalauja atitinkamo laistymo, tai reiškia, kad dirvožemis turi būti drėgnas, bet nepermirkęs. Idealios sąlygos - kas savaitę pateikti apie 2.5cm vandens. Svarbu laistyti vidutiniu tempu. Jei jūsų dirvožemis yra labai sausas, ridikai išauga per greitai ir gali tapti pernelyg maži, ir per rūgštūs. Jei augalai laistomi per dažnai, šaknys gali sulūžti ir supūti. Neleiskite dirvožemiui išdžiūti, tačiau ir nesilaikykite jo per dažnai. Idealus dirvos drėgmės lygis turėtų laikytis tarp 50 ir 70% drėgmės. Tai padaryti bus lengviausia naudojant GRAAS laistymo sistemą, su kuria galėsite patikrinti žemės drėgmę ir pakoreguoti laistymo kiekį neišėję iš namų.
Šnekant apie kenkėjus, kryžmažiedžių šeimos ridikėlius įprastai puola kryžmažiedžiams kenkiantys vabzdžiai. Šakniastiebiams pakenkti gali tokie kenkėjai kaip straubliukai, spragšių ir kopūstinės musės lervutės. Lapų pagrindiniai kenkėjai yra kopūstinio baltuko vikšrai, lapgraužiai, kopūstinis pelėdgalvis, kopūstinės kandys. Su šiais kenkėjais rekomenduojama kovoti apdulkinant pelenais arba tabako dulkėmis.
Pavasarinės kopūstinės musės tai baltos kirmėlaitės kurios ridikėlių šakniavaisiuose išgraužia takelius, tačiau jos dažniausiai žalos pridaro vėlesniu metu, jau augantiems ridikėliams. Norint nuo to apsisaugoti rekomenduojama pašalinti sukirmijusias augalo liekanas. Augalų gerovei išlaikyti patariama naudoti natūralius, išbandytus trąšų produktus.
Kokie yra pagrindiniai vandens nepakankamumo signalai?
Ridikėliams trūkstant drėgmės jų augimas sulėtės arba visiškai sustos, dėl to šaknys gali tapti mažesnės, arba susiformuoti netinkamai. Vandens trūkumas gali neigiamai įtakoti ir ridikėlių skonį, jie taps labai kartūs, paaštrės. Per mažas vandens kiekis gali priversti ridikėlius žydėti per anksti, dar šaknims pilnai neišsivysčius. Su GRAAS iRigator visuomet užtikrinsite tinkamą kiekį vandens ridikėliams.Kas parodo, kad ridikėliai gauna per daug vandens?
Pagrindinis perlaistymo indikatorius yra aukštas žemės drėgmės lygis, kurį galėsite tiksliai matyti GRAAS programėlėje. Skiriant per didelį kiekį vandens ridikėliams, augalo šaknys suminkštės, paruduos, supus, o galiausiai augalas numirs. Per daug laistyta žemė užblokuos deguoniui kelią pasiekti šaknis, tuomet šaknų funkcija sutriks ir augalas rodys streso žymes, o ekstremaliomis situacijomis gali ir numirti. Taip pat, didelis kiekis vandens gali nuplauti maistingąsias medžiagas iš dirvos ir tai apribos augalo augimą. Kadangi norint užtikrinti optimalų augalo augimą, bei klestėjimą jums reikės jam skirti dėmesio ir laiko.Kokios yra pagrindinės ridikėlių ligos ir jų kenkėjai?
Žymiausios ir labiausiai paplitusios ridikėlių ligos yra bakteriozė, alternariozė, fomozė, fuzariozė, baltasis ir pilkasis puvinys, juodoji kojelė. Su šiomis ligomis galite kovoti pašalindami pažeistas augalų liekanas, išlaikydami sėjomainą ir užtikrindami atitinkamą dirvos drėgmės lygį.Šnekant apie kenkėjus, kryžmažiedžių šeimos ridikėlius įprastai puola kryžmažiedžiams kenkiantys vabzdžiai. Šakniastiebiams pakenkti gali tokie kenkėjai kaip straubliukai, spragšių ir kopūstinės musės lervutės. Lapų pagrindiniai kenkėjai yra kopūstinio baltuko vikšrai, lapgraužiai, kopūstinis pelėdgalvis, kopūstinės kandys. Su šiais kenkėjais rekomenduojama kovoti apdulkinant pelenais arba tabako dulkėmis.
Pavasarinės kopūstinės musės tai baltos kirmėlaitės kurios ridikėlių šakniavaisiuose išgraužia takelius, tačiau jos dažniausiai žalos pridaro vėlesniu metu, jau augantiems ridikėliams. Norint nuo to apsisaugoti rekomenduojama pašalinti sukirmijusias augalo liekanas. Augalų gerovei išlaikyti patariama naudoti natūralius, išbandytus trąšų produktus.

Ligų ir kenkėjų pažeisti ridikėlių lapai